مقالات علمی

مطالب مفید و خواندنی راجع به سلامت و زیبایی

 

درمان گودی و سیاهی زیر چشم با تزریق فیلر

با بالا رفتن سن، کانال زیر چشم که مجرا یا کانال اشکی نامیده می شود، عمیق تر شده و صورت ما را خسته تر و پیرتر نشان می دهد. سیاهی و گودی زیر چشم برای بعضی زنان و مردان تبدیل به یک مشکل در زیبایی چهره شده است. حتی در برخی از جوانان در زیر چشم ها به دلایل ژنتیکی ارثی  یا در پی دلایل دیگری مانند آلرژی و مصرف الکل وسینوزیت ، حلقه های سیاه در زیر چشم شکل می گیرند. تزریق فیلر، با مخلوطی از ماده ای به نام اسید هیالورونیک که در بافت بدن موجود است، انجام می شود. محتوای این ژل تزریقی اسید هیالورونیک به طور خاص برای درمان قسمت های ظریف و حساس دور چشم طراحی شده است. اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در پوست یافت می شود باعث رطوبت، کشش و استحکام پوست می شود. تزریق برای زیر چشم با یک ژل ویژه انجام می شود. این ژل حاوی اسید هیالورونیک، ویتامین ها، مواد معدنی، اسید آمینه و آنتی اکسیدان است.

1516809507 6wnfpns6ycnzchptdt2ak2x1safbnzbhw3zxsp7syqthqdstdakeshcwr6ftrhxrh

هدف از تزریق فیلر برای دور چشم چیست

تزریق دور چشم با فیلر برای رفع، گودی، چروک های ریز، پف زیر چشم و کانال های زیر چشم که با بالا رفتن سن عمیق تر شده اند، انجام می شود. تفاوت فیلر زیر چشم با سایر فیلرها این است که تمام مشکلات مربوط به دور چشم را با یک بار تزریق درمان می کند. البته قبل از هر چیز متخصص زیبایی باید در مورد انجام تزریق نظر بدهد.

تزریق ژل زیر چشم چگونه انجام می شود

فیلر حاوی اسید هیالورونیک در انژکتورهای استریل و آماده، نگهداری می شود. در صورت لزوم، دکتر زیبایی فیلر را در نقاط مورد نیاز و در مقادیر مناسب اعمال می کند. فیلر در زیر بافت ها و روی استخوان تزریق می شود. فیلر را باید به صورت یکنواخت تزریق کرد. متخصص پوست بعد از تزریق شروع به ماساژ دادن دور چشم می کند.

عوارض تزریق فیلر چشم

اگر تزریق توسط پزشک باتجربه وماهر، تحت شرایط استریل انجام شود، عوارض جانبی وجود نخواهد داشت. پس از درمان ممکن است در محل تزریق کبودی خفیف و قرمزی دیده شود. با استفاده از کمپرس یخ، عوارض تزریق فیلر زیر چشم به شدت کاهش می یابد. ممکن است علائم آلرژیک به ندرت در برخی از افراد مشاهده شود، در این مورد، پزشک  شما با تمام کردن تزریق، اقدامات لازم را انجام می دهد. زیرا چشم ، یکی از حساس ترین قسمت ها برای تزریق است. زیرا منطقه ای است که تمایل به احتباس آب و تورم دارد. بنابراین، دراین قسمت نباید بیش از حد فیلر تزریق شود. یک متخصص باتجربه، مقدار مناسب را می داند.

ماندگاری تزریق فیلر چشم

تزریق زیر چشم یک روش ماندگار و دائمی نیست. اما زمانی که تزریق تکرار شود، نتایج ماندگارتر خواهد بود. با توجه به شرایط هر فرد، ماندگاری نتایج تزریق از ۱ماه تا ۳ سال متغیر خواهد بود. در پایان این دوره، تزریق باید تکرار شود.

بافتهای زیرجلدی که پوست ما را جوان نشان می دهند، معمولا با افزایش سن و شروع پیدایش چین و چروک صورت در اطراف خط لبخند، و قسمت هایی که حرکت عضلانی رخ می دهد، آسیب می بینند. این حالت ممکن است ژنتیکی باشد اما در هر حال نشانه ای از پیری است. با تزریق فیلرهایی مانند Restylane، Juvederm یا Radiesse، به بافت های نرم می توان چین و چروک های صورت را حذف و یا کاهش داد. فیلرهایی مانند Juvederm یا Restylane را می توان به تنهایی یا همراه با روش هایی مانند لیزر و لیفت صورت استفاده کرد. تزریق فیلر می تواند به درمان چین و چروک های عمیق صورت، گونه ها، حلقه های سیاه و گودی دور چشم کمک کند.

جذب مواد فیلر زیر چشم، مانند هیالورونیک اسید بسیار آهسته است و در صورت لزوم می توان این تزریق را تکرار کرد.

 3

شایع ترین فیلر مورد استفاده برای زیر چشم از ماده ای به نام اسید هیالورونیک ساخته شده است. اسید هیالورونیک متشکل از زنجیرهای قندی متقاطع است که یک قوام ژل مانند ایجاد می کند. هیالورونیک اسید به طور طبیعی می تواند در پوست، چشم و مفاصل بدن یافت می شود. یکی از مزایای ژل اسید هیالورونیک، برگشت پذیری  و سازگاری  آنهاست.

دکتر کره یی - کلینیک 777