مقالات علمی

مطالب مفید و خواندنی راجع به سلامت و زیبایی

غبغب

غبغب لایه ای چربی است که زیر پوست تشکیل میشود و باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی ناحیه ی زیر چانه می شود. در این حالت به نظر میرسد که فرد دو چانه دارد.این عارضه اغلب در افراد چاق و مسن دیده میشوند و معمولا اصلاح آن به کمک ورزش و رژیم غذایی دشوار است.در برخی از موارد مشکل غبغب ژنتیکی است.معمولا حتی اگر سایر اعضای بدن از ظاهری متناسب برخوردار باشند،وجود غبغب میتواند تصور داشتن اضافه وزن را برای افراد ایجاد کند.

علل

  غبغب به علت تجمع لایه ای از چربی در اطراف گردن به وجود می آید و باعث شل شدن و افتادگی پوست میشود.بعضی از خانواده ها به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به غبغب هستند.ژنتیک میتواند بر ذخیره چربی در بدن تاثییر بگذارد و یا ساختار استخوانی چانه فرد را تعیین کند این مورد در حالی است که در سایر افراد غبغب به دلیل وزن به وجود می آید.در برخی از افراد حتی پس از کاهش وزن نیز غبغب از بین نمی رود.

 

 

1235

 

لیفت با نخ

لیفت با نخ به علت تاثییر به سزایی که در رفع افتادگی پوست دارد طی سالها محبوبیت زیادی به دست آورده لست.برای داشتن ظاهری جوان تر و پوستی سفت تر میتوان از لیفت با نخ برای جمع کردن قسمت های شل شده مختلف در صورت،گردن و یا چربی های مقاوم غبغب استفاده نمود.نخ ها درست در زیر پوست منطقه مورد نظر نصب میشوند تا با کمک به تولید کلازن،پوست سفت شود و نتایج آن دوام طولانی مدت تری داشته باشد.