مقالات علمی

مطالب مفید و خواندنی راجع به سلامت و زیبایی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی کدامند؟و برای ماندگاری هر چند وقت یک بار تمدید شود؟
برای ماندگاری چربی باید هر چند وقت یک بار تمدید شود؟


طبق آخرین مقاله ها برای بقای چربی تزریق شده، بهتر است گرافت چربی را در سه مرحله به فواصل سه ماه انجام دهیم یعنی در هرجلسه مقداری چربی را تزریق کنیم و اجازه دهیم این چربی در محل گرافت شده و زنده بماند سپس سه ماه بعد حجم بیشتری را وارد کنیم و اگر نیاز بود در جلسه سوم حجم دهی محل تزریق را بیشتر کنیم به این ترتیب بقای چربی تزریق شده تضمین شده خواهد بود.  
باید بعد از تزریق چربی چه نکاتی را رعایت کنیم و بدانیم؟
- ممکن است محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده دچار کبودی و تورم شود، برای همین باید بگویم که این امر طبیعی است و جای نگرانی نیست چرا که بعد از چند روزتا نهایتا دوهفته بهبود پیدا خواهد کرد. البته در برخی افراد ممکن است چند هفته بهبود زمان ببرد که بازهم جای نگرانی نیست.
- به فرد توصیه می شود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده به مدت ۷ تا ۱۰ روز خودداری کند.
- به مدت سه هفته باید از مکان هایی که گرم هستند و نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید. همچنین رفتن به سونای خشک و بخار در این مدت اعلام شده توصیه نمی شود. به علاوه اگر قصد استحمام دارید بهتر است طول زمان حمام را کاهش دهید و زیاد در محیط بخاری حمام قرار نگیرید. اما به طور کلی استحمام بلامانع است.
- اگر تزریق چربى در صورت است، جهت کاهش ورم بهتر است در چند روز اول بعد از تزریق چربی، هنگام خوابیدن زیرسرتان بلند باشد (حالت نیمه نشسته یا زاویه ۴۵ درجه) و در صورتی که مزاحمتی برای خوابتان ایجاد نکند، بهتر است به مدت دو هفته در این حالت بخوابید.
- برای کاهش ورم اولین اقدام استفاده از کمپرس سرد است که باید سه روز اول از کمپرس سرد و بعد از آن از کمپرس گرم استفاده کنید. همچنین مصرف نمک باید کاهش پیدا کند.
- از انجام ورزش شدید به مدت چند هفته باید خودداری شود.
- اگر چه عفونت نادر است، آنتی بیوتیک خوراکی (نظیر سفالکسین) قبل و بعد از عمل تجویز می شود( از شب قبل از عمل تا ۵ روز بعد از تزریق) معمولا برای کنترل درد استفاده از استامینوفن یا ژلوفن کافی خواهد بود.
- مانند هر عمل زیبایی، گرافت چربی هم ممکن است به اصلاحات جزئی بعدی نیاز داشته باشد. بنابراین حداقل ۶هفته ودر بهترین حالت ۴ ماه تا ۶ ماه پس از عمل نسبت به انجام عمل اصلاحی تصمیم گرفته می شود.