مقالات علمی

مطالب مفید و خواندنی راجع به سلامت و زیبایی

 


هر آنچه باید در مورد بوتاکس بدانید

!
بوتاکس سم ضعیف شده باکتری کلستیریدیوم بوتولونیوم است و با تزریق درست توسط متخصص ماهر اثرات شگفت انگیزی را در برطرف کردن نیاز بیماران به دنبال دارد. کاربرد شایع آن در صاف کردن چین و چروک پیشانی و دورچشم است. تاثیر بوتاکس ناشی از بلاک عصبی است یعنی درمحل اتصال عصب به عضله می نشیند و مانع از اثر نورو ترانسمیتره استیل کولین میشود و به دنبال آن مانع منقبض شدن عضله می شود.
کاربردهای بوتاکس چیست؟
1- طراحی ابروها: وقتی در محل مناسب و در عضله مناسب تزریق شود، می توان کل ابرو را بالاتر برد یا دم ابرو را بالا کشید همچنین فاصله تاج ابروها را از همدیگر زیاد کرد.
2- GUMMY SMILE- (لبخند لثه ای)- در اشخاصی که به طور عادی لب بالا کوتاه است و لثه ها به صورت دائم یا هنگام خندیدن نمایان می شود و از زیبایی لبخند می کاهد. با تزریق درست در عضلات بالابرنده  لب بالا و در مواردی در عضلات دیگر و با دوز مناسب می توان این مورد را برای مدت 6 ماه برطرف کرد.
3_رفع چين و چرو كهاي حركتي ،متوقف كردن پيشرفت چروك هاي ثابت مثلا در پيشاني، دور چشم، خط اخم، چينهاي دورلب و چين هاي چانه و گردن
4_درمان تعريق زير بغل و كف دست و پا
5_رفع خطوط پاکلاغی کنار چشم که امروزه بوتاکس با مهار فعالیت عضلات دور چشم به عنوان روش موثر جهت درمان این خطوط به کار می رود.
در چه اشخاصی بوتاکس ممنوعیت تزریق دارد؟
1- افراد مبتلا به بیماری های عصبی عضلانی مثل میاستنی گراو, MS
2- بارداری و شیردهی
3- افراد دچار بیماری های اعصاب و روان پیشرفته
4- افرادی که در حال مصرف آنتی بیوتیک گروه آمینوگلیکوزیدها مثل  نئومایسن استرپتومایسین جنتامایسین هستند.
5- در مواردی که در محل تزریق عفونت فعال وجوددارد یا سابقه سرطان های پوست دارد.
6- حساسیت به بوتاکس
نکته!
 بوتاکس در بیماران قلبی و دیابتی مشکلی ندارد و می توان برای این افراد بوتاکس تزریق شود.